Back

Offline – Fonksiyonel Tıp Hekimliği (Haziran 2022-Aralık 2022)

Fonksiyonel Tıp Hekimliği Programı KOHEF (Koruyucu Hekimlik ve Fonksiyonel Tıp) Derneği ve Fonksiyonel Tıp Platformu (FTP) olarak uzun süredir beklenen hekimlere yönelik fonksiyonel tıp eğitimlerimize başlıyoruz. Bugüne kadar içerisinde hekimlerin, eczacıların ve diyetisyenlerin bulunduğu 1500 e yakın sağlık profesyoneline ve …

Program

Açıklama

Fonksiyonel Tıp Hekimliği Programı

KOHEF (Koruyucu Hekimlik ve Fonksiyonel Tıp) Derneği ve Fonksiyonel Tıp Platformu (FTP) olarak uzun süredir beklenen hekimlere yönelik fonksiyonel tıp eğitimlerimize başlıyoruz. Bugüne kadar içerisinde hekimlerin, eczacıların ve diyetisyenlerin bulunduğu 1500 e yakın sağlık profesyoneline ve 100 civarı Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçu’na eğitim vermiş olan FTP, akademisyen ağırlıklı eğitim kadrosuyla ülkemizde fonksiyonel tıbbın gelişmesine katkı sağlayan önemli bir kuruluştur.
Daha önceki yıllarda, Giriş ve 6 modül olarak sunduğumuz programımızı bu yıl, yoğunlaştırılmış olarak 4 modül şeklinde organize ettik. Her modül İstanbul’ da Elite World Asia Hotel’de 2 günlük yüz yüze eğitim olarak planlandı. Yüz yüze programa ilave olarak da offline video eğitimler ile her modül desteklendi.
  1. Modül (4-5 Haziran 2022) – GIS ve İmmun Sistem sağlığı
  2. Modül (17-18 Eylül 2022) – Hormon Modülü (Adrenal/ Tiroid/Kadın/ Erkek Hormonları)
  3. Modül (12-13 Kasım 2022) – Kardiyometabolik Sistem ve Detoksifikasyon Sistemi Sağlığı
  4. Modül (10-11 Aralık 2022) – Mitokondrial Disfonksiyon ile İlişkili Durumlar ve Mental Emosyonel Ruhsal Sistem Sağlığı (MERS)
Bakanlık onaylı hekim eğitimlerinin ne zaman başlayacağı belirsiz olması nedeniyle fonksiyonel tıbbı öğrenmek isteyen hekimlerimizi daha fazla bekletmemek için Fonksiyonel Tıp Platformu ve KOHEF olarak programımızı başlatma kararı aldık. Programımızı başarıyla bitiren hekimlere FTP ve KOHEF’in düzenlediği başarı belgesi verilecektir. Bu belge sadece fonksiyonel tıp alanında prestijli bir eğitim aldığınızı gösteren bir belgedir. Bakanlık ya da herhangi bir üniversite onaylı değildir.
Modüller tek tek sunulmuyor, 4 modül birlikte paket olarak alınabiliyor. Program sonunda başarılı olanlara
“Başarı Belgesi”nin alınabilmesi için 4 modülün tamamlanması, vaka sunumunun yapılması ve sınavda başarılı olunması yeterlidir.
Vaka sunumu; fonksiyonel tıp bakış açısıyla 3 ay boyunca bir hastanın takibinin en az 10 sayfalık bir powerpoint ile sunulması şeklindedir. Sınav, yılda 2 kere düzenlenmekte olup derslerde üzerinde durulan temel konuları kapsamaktadır.
Eğitimlerin tamamına yüz yüze katılamayacak olan hekimler de programa dahil olabilir. Eğitimlerin tamamını online olarak da alabilirsiniz. Eğitimlerin video kayıtları canlı eğitimden 1 hafta sonra düzenlenip ilgili web sitesinden sunulacaktır. Eğitimlerin videoları profesyonel bir çekim ile kaydedilecek olup son modülün videolarının sunulmasından itibaren 6 ay boyunca Tüm modüller erişime açık olacaktır.
Program kontenjanı 120 kişi ile sınırlıdır.
₺48,000.00
Course is out of stock